Contact Us
Results

Additional 2003 Results

June 20, 2003

July 18, 2003

August 22, 2003 Results

AGE GROUP

Age Group
Place
Overall
Time
Runner Name
Sex
Age
City
Overall   1 0:18:46 Thomas Accaria M 15 New Port Richey
Master   2 0:20:37 Brian Van Es M 42 Port Richey
14-Under 1 89 0:25:17 Aaron Herrington M 13 St. Petersburg
14-Under 2 99 0:25:45 Jared Mellon M 14 St. Petersburg
14-Under 3 120 0:26:29 Brendan McNamara M 12 Lithia
14-Under 4 127 0:26:40 Garrett German M 12 Tampa
14-Under 5 144 0:27:19 Eric Paysrel M 13 Palm Harbor
14-Under 6 147 0:27:25 T. J. Roehn Jr M 12 Tampa
14-Under 7 151 0:27:42 Garrett Ransom M 11 Tampa
14-Under 8 174 0:28:47 Tyler Theriault M 12 New Port Richey
14-Under 9 182 0:29:07 Cameron Burton M 12 Tampa
14-Under 10 186 0:29:11 Kyle Westman M 12 Brandon
14-Under 11 194 0:29:26 Daniel Sanchez M 14 Tampa
14-Under 12 216 0:30:31 Joe Daly M 12 Tampa
14-Under 13 226 0:31:04 Michael Goldberg M 14 New Port Richey
14-Under 14 289 0:33:26 Sean German M 10 Tampa
14-Under 15 297 0:33:52 Nicky Van Sicklen M 13 Crystal River
14-Under 16 348 0:39:59 Jack MacLean M 13 Lutz
14-Under 17 361 0:42:04 Alvin Wynn II M 11 St. Petersburg
15-19 1 6 0:21:12 Clayton Bristol M 17 Crystal River
15-19 2 7 0:21:14 Justin MacDonald M 19 Inverness
15-19 3 13 0:21:38 Adam Kerr M 16 Lutz
15-19 4 38 0:23:11 Jack Dupell M 18 Odessa
15-19 5 39 0:23:11 John Yodzis M 18 Temple Terrace
15-19 6 52 0:24:00 Robert Sprentall M 19 Palm Harbor
15-19 7 95 0:25:41 Eric Hovsepian M 19 Seminole
15-19 8 124 0:26:34 Max Weiss M 16 Palm Harbor
15-19 9 187 0:29:12 Roger Jones M 16 Crystal River
15-19 10 190 0:29:14 Josh Potter M 15 Crystal River
20-24 1 10 0:21:34 Justin Gerber M 23 St. Petersburg
20-24 2 20 0:22:05 Terry Yates M 24 Tampa
20-24 3 24 0:22:26 (No Name) M 24  
20-24 4 28 0:22:43 Chris Lenz M 21 Tampa
20-24 5 74 0:24:43 Josh Strong M 21 Tampa
20-24 6 184 0:29:10 Jonathan Foester M 22 Fort Myers
20-24 7 258 0:31:59 Alex Rosenberger M 24 St. Petersburg
20-24 8 264 0:32:12 Keith Gelder M 22 St. Petersburg
20-24 9 337 0:37:18 Matt Sanders M 22 Fort Myers
25-29 1 4 0:20:59 Kevin Belteau M 26 Wesley Chapel
25-29 2 5 0:21:05 Eric Lenz M 26 Tampa
25-29 3 12 0:21:37 Joe Agruso M 25 Tampa
25-29 4 16 0:21:54 Paul Nelson M 29 Tampa
25-29 5 25 0:22:27 Brandon Ullery M 28 St. Petersburg
25-29 6 42 0:23:30 John Polo M 28 Port Richey
25-29 7 51 0:23:54 Andrew Stoner M 25 Clearwater
25-29 8 71 0:24:33 Anthony Basilicato M 25 Riverview
25-29 9 85 0:25:12 Ken Page M 29 Tampa
25-29 10 87 0:25:15 Brady Dennis M 25 Tampa
25-29 11 92 0:25:24 Justus Koester M 29 Fort Myers
25-29 12 114 0:26:20 James McCoy M 27 Land O' Lakes
25-29 13 141 0:27:12 Nigel Pettigrew M 28 Tampa
25-29 14 157 0:28:01 Chris Currie M 29 Fort Myers
25-29 15 163 0:28:23 T. K. Christie M 28 Lithia
25-29 16 164 0:28:33 Matthew Masters M 27 Tampa
25-29 17 168 0:28:38 Jay Conroy M 25 Clearwater
25-29 18 169 0:28:38 Patrick Sneed M 26 Palm Harbor
25-29 19 205 0:29:48 Chris Snook M 27 Tampa
25-29 20 206 0:29:48 Michael Hickerson M 29 St. Petersburg
25-29 21 211 0:30:19 Brad Gallagher M 27 Lakeland
25-29 22 234 0:31:17 Henry Lee M 28 Tampa
25-29 23 254 0:31:53 David Tribby M 25 St. Petersburg
25-29 24 255 0:31:53 Rick Linthicum M 27 Clearwater
25-29 25 261 0:32:07 Kevin Gunter M 29 Apollo Beach
25-29 26 263 0:32:11 Daniel Winters M 25 Tampa
25-29 27 307 0:34:31 Eric Starkweather M 28 St. Petersburg
30-34 1 11 0:21:37 Reece Haettich M 34 Tampa
30-34 2 14 0:21:40 Adam Romanelli M 31 Tampa
30-34 3 21 0:22:07 Kevin Phillips M 30 Tampa
30-34 4 37 0:23:10 Jim Conahan M 32 St. Petersburg
30-34 5 48 0:23:50 Adam Revak M 32 Seffner
30-34 6 50 0:23:54 Robert Bohacek M 32 Tampa
30-34 7 56 0:24:05 Sean Dasher M 31 Brandon
30-34 8 59 0:24:08 Shawn Blagg M 34 Tampa
30-34 9 65 0:24:24 Eric Eldridge M 32 Tampa
30-34 10 66 0:24:25 Vince Butorac M 33 Tampa
30-34 11 67 0:24:27 Stu Booker M 31 Atlanta, GA
30-34 12 68 0:24:28 Paul Kralovanec M 34 Tampa
30-34 13 80 0:24:58 Shane Wakefield M 34 Tampa
30-34 14 94 0:25:41 Drew Closs M 33 Orlando
30-34 15 119 0:26:29 Jason Mies M 30 Tampa
30-34 16 121 0:26:30 Reed Haley M 31 Lithia
30-34 17 128 0:26:42 Brian Hiltz M 33 Wesley Chapel
30-34 18 133 0:26:51 Mark Godfrey M 30 Seminole
30-34 19 137 0:27:03 Carlos Rojas M 31 Tampa
30-34 20 148 0:27:29 Michael Harper M 31 Tampa
30-34 21 150 0:27:38 Jamie Prockop M 31 Tampa
30-34 22 152 0:27:45 Todd Wills M 30 Tampa
30-34 23 154 0:27:59 Michael Ashy M 34 Tampa
30-34 24 160 0:28:10 Randy Hassen M 32 Tampa
30-34 25 162 0:28:19 Todd Jent M 34 Valrico
30-34 26 189 0:29:13 Edgar Melendez M 30 Tampa
30-34 27 195 0:29:26 Jason O'Brien M 30 Tampa
30-34 28 197 0:29:28 J. C. Connolly M 31 St. Petersburg
30-34 29 238 0:31:20 Michael Skryd M 32 St. Petersburg
30-34 30 242 0:31:32 Charles Closes II M 31 Tampa
30-34 31 266 0:32:16 Ed Collins M 30 Tampa
30-34 32 277 0:32:44 Tim Platt M 30 Riverview
30-34 33 305 0:34:30 Paul Weinstein M 33 Tampa
30-34 34 308 0:34:34 Jim Salce M 34 Lutz
30-34 35 312 0:35:04 Clint Snedeker M 30 Clearwater
30-34 36 320 0:35:36 Rick Rini M 34 Tampa
30-34 37 322 0:35:41 Aaron Houck M 32 Tampa
30-34 38 340 0:37:54 Mark Lehman M 34 Tampa
30-34 39 357 0:41:59 Brian Watson M 30  
35-39 1 3 0:20:39 Grant Hall M 36 Tampa
35-39 2 8 0:21:19 Paul Chenoweth M 39 Seminole
35-39 3 9 0:21:22 Dan Bergeson M 38 Valrico
35-39 4 22 0:22:11 Mark Humphrey M 39 Palm Harbor
35-39 5 23 0:22:24 Will Plazewski M 35 San Antonio
35-39 6 43 0:23:34 Michael O'Brien M 38 Tampa
35-39 7 46 0:23:41 Matthew Cardillo M 39 Tampa
35-39 8 58 0:24:07 David Cubito M 36 Clearwater
35-39 9 62 0:24:13 David Fabian M 35 Tampa
35-39 10 69 0:24:29 Bryan McGuire M 38 St. Petersburg
35-39 11 82 0:25:00 Carl Allison M 38 Pinellas Park
35-39 12 101 0:25:49 Tim Byrne M 38 Crystal River
35-39 13 130 0:26:45 Chris Gallagher M 39 Clearwater
35-39 14 153 0:27:48 Brian Duncan M 36 Tampa
35-39 15 167 0:28:37 Christian Albert M 35 Tampa
35-39 16 171 0:28:41 Mike Fraze M 37 St. Petersburg
35-39 17 178 0:28:57 Ric Baker M 35 Tampa
35-39 18 180 0:28:59 Frank Natoli M 39 Tampa
35-39 19 185 0:29:10 Jeffrey Tomasello M 37 Clearwater
35-39 20 207 0:29:52 Steve Woods M 38 Oldsmar
35-39 21 213 0:30:22 Jose Wong M 36 Tampa
35-39 22 217 0:30:32 Phil Qualter M 37 Oldsmar
35-39 23 232 0:31:15 Richard Rivera M 39 Tampa
35-39 24 233 0:31:15 Tony Alvarez M 38 Valrico
35-39 25 246 0:31:38 Tom Johnson M 35 St. Petersburg
35-39 26 253 0:31:52 Mark Theriault M 39 New Port Richey
35-39 27 265 0:32:15 Steve Coleman M 35 Lutz
35-39 28 314 0:35:20 Lou Herrera M 39 Tampa
40-44 1 18 0:21:59 Bill Pray M 41 Clearwater
40-44 2 29 0:22:46 Mark Ziegler M 41 Tampa
40-44 3 33 0:22:57 Ruben Luna M 42 Largo
40-44 4 34 0:22:57 Dean Lofton M 43 Port Richey
40-44 5 44 0:23:36 James Ortiz M 42 Tampa
40-44 6 55 0:24:04 Thomas Degen M 41 Tampa
40-44 7 60 0:24:09 Darryl Parmet M 43 Tampa
40-44 8 61 0:24:10 Bryan Frick M 40 Dade City
40-44 9 79 0:24:51 Nicholas Adamchak M 42 Tampa
40-44 10 88 0:25:16 Allen Ahern M 44 Redington Shores
40-44 11 93 0:25:27 Anthony Bracero M 43 Tampa
40-44 12 98 0:25:43 Paul MacLean M 40 Lutz
40-44 13 103 0:25:56 Dehart Powell M 40 Clearwater
40-44 14 104 0:25:56 Forrest Vanbenthuysen M 41  
40-44 15 110 0:26:15 Eric Rohrer M 41 Palm Harbor
40-44 16 118 0:26:27 Dan Arnholz M 40 Land O' Lakes
40-44 17 143 0:27:17 Brian Kennedy M 41 Tampa
40-44 18 146 0:27:22 Mike Westman M 41 Brandon
40-44 19 170 0:28:40 Thomas Grant M 42 St. Petersburg
40-44 20 179 0:28:58 Kevin O'Halloran M 40 Tampa
40-44 21 188 0:29:13 Tim Lancaster M 42 Tampa
40-44 22 208 0:30:03 Tom Perry M 41 Tampa
40-44 23 249 0:31:49 Tom Nuccio M 41 New Port Richey
40-44 24 285 0:33:20 John Foley M 42 Tampa
40-44 25 288 0:33:23 Tim Arango M 42 Tampa
40-44 26 292 0:33:36 David Ward M 42 Lutz
40-44 27 303 0:34:14 Scott Shephard M 42 Lutz
40-44 28 328 0:36:13 Dan Petika M 41 Trinity
45-49 1 19 0:22:04 Ralph Gifford M 47 Tampa
45-49 2 63 0:24:14 Cliff Cook M 46 St. Petersburg
45-49 3 75 0:24:44 Jonathan Dawe M 46 Tampa
45-49 4 77 0:24:46 Frank Miller M 49 Odessa
45-49 5 83 0:25:06 Barrie Coates M 45 Clearwater
45-49 6 86 0:25:15 Keith Alexander M 49 The Woodlands, TX
45-49 7 90 0:25:21 Terry Lynch M 45 St. Petersburg
45-49 8 113 0:26:18 Steve Plourde M 47 Tampa
45-49 9 115 0:26:21 Glenn Todd M 46 Valrico
45-49 10 129 0:26:44 David German M 45 Tampa
45-49 11 142 0:27:12 J. R. Dupell M 46 Odessa
45-49 12 159 0:28:07 Ells Berkowitz M 45 Seminole
45-49 13 257 0:31:58 Michael Geiger M 49 Tampa
45-49 14 273 0:32:29 Jim Michaels M 48 Tarpon Springs
50-54 1 132 0:26:49 John Geigle M 53 Largo
50-54 2 134 0:26:53 Ron Herrington M 50 St. Petersburg
50-54 3 165 0:28:35 Pete Mooy M 52 Tampa
50-54 4 203 0:29:45 Brian Harrington M 54 St. Petersburg
50-54 5 250 0:31:50 Steve Doloresco M 52 Land O' Lakes
55-59 1 27 0:22:36 Lewis Bennett M 58 Largo
55-59 2 32 0:22:53 David Colpitts M 55 Tampa
55-59 3 131 0:26:47 Tim Griffiths M 57 Riverview
55-59 4 176 0:28:52 Jerry Vandeventer M 56 Lutz
55-59 5 200 0:29:30 Jim Ullery M 58 Palm Harbor
55-59 6 267 0:32:18 John Landsberger M 59 Brandon
60-64 1 279 0:32:50 Bill Wible M 61 Largo
60-64 2 302 0:34:06 Bill Weber M 62 Hudson
60-64 3 313 0:35:17 Ken Miller M 63 Tampa
Overall   15 0:21:46 Loretta Simeon F 37 Tampa
Master   40 0:23:17 Renee Tillwick F 41 St. Petersburg
14-Under 1 166 0:28:36 Jennifer Plourde F 14 Tampa
14-Under 2 191 0:29:16 Bridget Broussard F 14 Crystal River
14-Under 3 228 0:31:05 Jane Watts F 12 Tampa
14-Under 4 229 0:31:08 Lori Carter F 14 Crystal River
14-Under 5 252 0:31:52 Sarah Theriault F 10 New Port Richey
14-Under 6 286 0:33:21 Audrey Blake F 10 Tampa
14-Under 7 287 0:33:22 Stella Blake F 10 Tampa
14-Under 8 298 0:33:54 Lynsy Cleland F 14 Dunedin
14-Under 9 327 0:36:13 Bernie Petika F 8 Trinity
14-Under 10 350 0:40:04 Addy MacLean F 11 Lutz
14-Under 11 360 0:42:03 Adrienne Van Es F 12 Port Richey
14-Under 12 370 0:44:11 Sara Swartz F 13 New Port Richey
14-Under 13 372 0:44:19 Debra Catanese F 14 New Port Richey
15-19 1 30 0:22:47 Danielle Florey F 15 New Port Richey
15-19 2 36 0:22:59 Holly Van Sicklen F 15 Crystal River
15-19 3 47 0:23:42 Melissa Dattoli F 17 New Port Richey
15-19 4 57 0:24:06 Farrah Eichahal F 17 Tampa
15-19 5 76 0:24:45 Katie Peters F 19 Lakeland
15-19 6 106 0:26:03 Tammy Roddenburg F 16 New Port Richey
15-19 7 111 0:26:16 Raiza Cabral F 16 Safety Harbor
15-19 8 117 0:26:27 Denise Jay F 16 Homosassa
15-19 9 139 0:27:07 America Deupree F 16 Palm Harbor
15-19 10 145 0:27:20 Cara Calafiore F 15 New Port Richey
15-19 11 177 0:28:56 Kate Thielemann F 16 Dunnellon
15-19 12 244 0:31:34 Nicole Berkey F 15 Holiday
15-19 13 301 0:34:05 Amanda Joswig F 18 Largo
15-19 14 309 0:34:35 Emily Severns F 16 New Port Richey
15-19 15 310 0:34:38 Sarah Steele F 15 Tampa
20-24 1 31 0:22:50 Jamie Knapp F 24 Tampa
20-24 2 45 0:23:39 Valeria Lofton F 23 Tallahassee
20-24 3 53 0:24:01 Jenny Gerber F 24 St. Petersburg
20-24 4 54 0:24:03 Barbara Carr F 20 New Port Richey
20-24 5 78 0:24:48 Lindsey Kennelly F 24 Tampa
20-24 6 97 0:25:43 Rebecca Thielemann F 20 Dunnellon
20-24 7 102 0:25:52 Sara Ragalie F 22 Tampa
20-24 8 173 0:28:44 Melissa Marshall F 24 Largo
20-24 9 210 0:30:19 Adria Kauffman F 23 Lakeland
20-24 10 224 0:30:57 Mary Beth Doozan F 21 Brandon
20-24 11 272 0:32:25 Ana Rojas F 24 Tampa
20-24 12 280 0:33:00 Erin Prevatt F 24 St. Petersburg
20-24 13 358 0:42:00 Danette Romero F 23 Tampa
25-29 1 35 0:22:59 Jen Harkins F 28 Tampa
25-29 2 81 0:24:59 Jennifer Hunt F 29 Clearwater
25-29 3 96 0:25:42 Angie Arnst F 25 Tampa
25-29 4 100 0:25:48 Ktanah O'Rourke F 27 Tampa
25-29 5 107 0:26:04 Summer Carter F 28 Tampa
25-29 6 136 0:27:02 Jen Adkison F 25 Tampa
25-29 7 175 0:28:50 Shana Cozad F 25 Tampa
25-29 8 183 0:29:08 Jennifer Meisenhelder F 28 Tampa
25-29 9 198 0:29:29 Katie Einselen F 26 Tampa
25-29 10 204 0:29:46 Macall Dyer F 25 St. Petersburg
25-29 11 222 0:30:49 Janine Mattson F 26 St. Petersburg
25-29 12 259 0:32:03 Megan Crider F 29 Tampa
25-29 13 278 0:32:46 Jana Waterworth F 25 Port Charlotte
25-29 14 284 0:33:18 Joanna Cassidy F 27 Tampa
25-29 15 300 0:34:03 Anne Gephart F 25 Tampa
25-29 16 306 0:34:30 Selena Maxwell F 25 Lutz
25-29 17 311 0:35:03 Jean Thibault F 26 Tampa
25-29 18 317 0:35:26 Sina DeCaria F 26 Tampa
25-29 19 331 0:36:45 Mandy Tilton F 27 Tampa
25-29 20 332 0:36:46 Wendy Voiles F 26 Tampa
25-29 21 335 0:37:07 Tomi Andrews F 28 Sarasota
25-29 22 336 0:37:07 Diane Cannon F 28 Sarasota
25-29 23 344 0:38:14 Lee Allison F 28 Pinellas Park
25-29 24 354 0:41:11 Beth Blazick F 26 Tampa
30-34 1 49 0:23:53 Melanie Rowton F 30 Dunedin
30-34 2 84 0:25:11 Regan Davenport F 30 Wauchula
30-34 3 125 0:26:35 Julie Valdez F 33 Clearwater
30-34 4 126 0:26:37 Claudia McCoy F 31 Land O' Lakes
30-34 5 138 0:27:06 Deb Leverenz-Crawford F 33 St. Petersburg
30-34 6 161 0:28:14 Cassandra Plazewski F 31 San Antonio
30-34 7 172 0:28:42 Jennifer Finkel F 30  
30-34 8 196 0:29:27 Melissa Henry F 30 Tampa
30-34 9 215 0:30:26 Kim Godfrey F 33 Seminole
30-34 10 218 0:30:44 Sarah Harris F 32 Tampa
30-34 11 220 0:30:46 Jennifer Waterworth F 30 Tampa
30-34 12 221 0:30:48 Mary Fournier F 30 Tampa
30-34 13 223 0:30:52 Dana Carey F 31 Tampa
30-34 14 225 0:31:00 Amy Ellinor F 32 Tampa
30-34 15 227 0:31:05 Cindy Bauer F 30 Clearwater
30-34 16 236 0:31:19 Dawn Krichbaum F 32 Tampa
30-34 17 237 0:31:19 Jeni Sobzack F 34 Lutz
30-34 18 239 0:31:26 Lisa Perez F 32 Valrico
30-34 19 240 0:31:28 Laura Leon F 33 Tampa
30-34 20 247 0:31:44 Kristi Prockop F 31 Tampa
30-34 21 262 0:32:07 Bobbie Ciochetto F 34 Tampa
30-34 22 271 0:32:22 Jen Komando F 30 Tampa
30-34 23 296 0:33:51 Shelly Kress F 33 Tampa
30-34 24 319 0:35:35 Tonya Sands F 34 Tampa
30-34 25 326 0:36:03 Deanna McPhail F 30 Fort Myers
30-34 26 329 0:36:15 Susanne White F 32 Brandon
30-34 27 334 0:37:03 Karen Kress F 33 Tampa
30-34 28 368 0:43:44 Jennifer Biles F 34 Lutz
35-39 1 17 0:21:58 Lisa Feldt F 35 Clearwater
35-39 2 26 0:22:29 Debby Farias F 36 Largo
35-39 3 72 0:24:34 Mona McGregor F 37 Clearwater
35-39 4 73 0:24:39 Deirdre Byrne F 35 Crystal River
35-39 5 105 0:26:01 Robin Coleman F 39 Lutz
35-39 6 122 0:26:32 Jill Kralovanec F 36 Tampa
35-39 7 212 0:30:22 Lauri Slater F 39 Tampa
35-39 8 230 0:31:09 Nancy Petschl F 38 Temple Terrace
35-39 9 281 0:33:15 Janelle MacLean F 38 Tampa
35-39 10 321 0:35:40 Laura Kramer F 37 Tampa
35-39 11 323 0:35:43 Kim Houck F 35 Tampa
35-39 12 349 0:40:01 Nancy Freeman F 35 Tampa
35-39 13 351 0:40:46 Gail McNamara F 38 Lithia
35-39 14 353 0:41:09 Mary Bergeson F 37 Valrico
35-39 15 355 0:41:18 Sharon Mellon F 38 St. Petersburg
35-39 16 367 0:43:42 Beth McNuff F 38 Tampa
35-39 17 369 0:43:50 Kim Lee F 37 Temple Terrace
40-44 1 112 0:26:16 Sharon Butler F 42 Sarasota
40-44 2 116 0:26:23 Victoria Blake F 42 Tampa
40-44 3 135 0:26:53 Lisa Carter F 42 Crystal River
40-44 4 156 0:28:00 Donna Hughes F 43 Land O' Lakes
40-44 5 158 0:28:06 Lisa Rilling F 41 Clearwater
40-44 6 192 0:29:18 Eileen Daly F 42 Tampa
40-44 7 202 0:29:32 Teresa Dean F 42 Safety Harbor
40-44 8 214 0:20:24 Shari Theriault F 40 New Port Richey
40-44 9 241 0:31:29 Eve Goldberg F 41 Sarasota
40-44 10 245 0:31:36 Indira Houze F 43 Brandon
40-44 11 248 0:31:48 Denise Shephard F 41 Lutz
40-44 12 251 0:31:51 Laura Lydic F 44 Land O' Lakes
40-44 13 268 0:32:18 Dale Ward F 43 Lutz
40-44 14 270 0:32:21 Paula Bentley F 43 Tampa
40-44 15 290 0:33:29 Emily Lynch F 43 St. Petersburg
40-44 16 294 0:33:46 Linda Van Es F 42 Port Richey
40-44 17 315 0:35:24 Joanne Surmin F 43 New Port Richey
40-44 18 318 0:35:34 Kim Davis F 42 Tampa
40-44 19 333 0:37:02 Ana Montalvo F 44 Thonotosassa
40-44 20 339 0:37:35 Reeny Holdstein F 43 Bradenton
40-44 21 346 0:38:45 Elizabeth Harris F 43 Tampa
40-44 22 363 0:42:18 Shirley Eroino F 43 Tampa
40-44 23 364 0:42:28 Karen Talamantez F 41 Tampa
40-44 24 373 0:44:48 Maria Jackson F 42 Clearwater
45-49 1 41 0:23:28 Karen Gately F 46 Largo
45-49 2 155 0:27:59 Christine Herrington F 48 St. Petersburg
45-49 3 201 0:29:32 Jeanne Krueger F 47 Riverview
45-49 4 219 0:30:45 Debbie Voiles F 49 Tampa
45-49 5 235 0:31:18 Patricia Reina F 48 Tampa
45-49 6 269 0:32:20 Lydia Cerpa F 45 Valrico
45-49 7 274 0:32:36 Bernie Byers F 46 Sarasota
45-49 8 275 0:32:37 Pamela Lombardi F 47 Hudson
45-49 9 291 0:33:30 Denise Rupert F 46 Palm Harbor
45-49 10 295 0:33:47 Barbara Bradley F 46 Largo
45-49 11 299 0:34:00 Jennifer Jones F 45 St. Petersburg
45-49 12 338 0:37:28 Pat Shahinian F 47 Bradenton
45-49 13 343 0:38:11 Laurie McMahan F 45 Tampa
45-49 14 356 0:41:23 Linda Jacobsen F 47 New Port Richey
45-49 15 359 0:42:02 Jennie Cash F 45 Brandon
50-54 1 91 0:25:23 Mary Pulaski F 52 Tampa
50-54 2 123 0:26:33 Lynn Gray F 51 Tampa
50-54 3 304 0:34:14 Anne Marie Boehm F 50 Valrico
50-54 4 316 0:35:24 Tina Tiede F 51 Lutz
50-54 5 324 0:35:44 Colleen Koester F 51  
55-59 1 260 0:32:03 Amanda Carter F 58 Plant City
55-59 2 352 0:40:55 Kathy Platt F 55 Brandon
60-64 1 341 0:38:03 Fran Gaberino F 62 Tampa
Unkn   243 0:31:32 Joanne Messerges F   Tampa

Back to Top

August 22, 2003 Results

MALE FINISHERS

Male Place
Overall
Time
Age Group Place
Runner Name
Sex
Age
City
1 1 0:18:46   Thomas Accaria M 15 New Port Richey
2 2 0:20:37   Brian Van Es M 42 Port Richey
3 3 0:20:39 1 Grant Hall M 36 Tampa
4 4 0:20:59 1 Kevin Belteau M 26 Wesley Chapel
5 5 0:21:05 2 Eric Lenz M 26 Tampa
6 6 0:21:12 1 Clayton Bristol M 17 Crystal River
7 7 0:21:14 2 Justin MacDonald M 19 Inverness
8 8 0:21:19 2 Paul Chenoweth M 39 Seminole
9 9 0:21:22 3 Dan Bergeson M 38 Valrico
10 10 0:21:34 1 Justin Gerber M 23 St. Petersburg
11 11 0:21:37 1 Reece Haettich M 34 Tampa
12 12 0:21:37 3 Joe Agruso M 25 Tampa
13 13 0:21:38 3 Adam Kerr M 16 Lutz
14 14 0:21:40 2 Adam Romanelli M 31 Tampa
15 16 0:21:54 4 Paul Nelson M 29 Tampa
16 18 0:21:59 1 Bill Pray M 41 Clearwater
17 19 0:22:04 1 Ralph Gifford M 47 Tampa
18 20 0:22:05 2 Terry Yates M 24 Tampa
19 21 0:22:07 3 Kevin Phillips M 30 Tampa
20 22 0:22:11 4 Mark Humphrey M 39 Palm Harbor
21 23 0:22:24 5 Will Plazewski M 35 San Antonio
22 24 0:22:26 3 (No Name) M 24 Nowheresville
23 25 0:22:27 5 Brandon Ullery M 28 St. Petersburg
24 27 0:22:36 1 Lewis Bennett M 58 Largo
25 28 0:22:43 4 Chris Lenz M 21 Tampa
26 29 0:22:46 2 Mark Ziegler M 41 Tampa
27 32 0:22:53 2 David Colpitts M 55 Tampa
28 33 0:22:57 3 Ruben Luna M 42 Largo
29 34 0:22:57 4 Dean Lofton M 43 Port Richey
30 37 0:23:10 4 Jim Conahan M 32 St. Petersburg
31 38 0:23:11 4 Jack Dupell M 18 Odessa
32 39 0:23:11 5 John Yodzis M 18 Temple Terrace
33 42 0:23:30 6 John Polo M 28 Port Richey
34 43 0:23:34 6 Michael O'Brien M 38 Tampa
35 44 0:23:36 5 James Ortiz M 42 Tampa
36 46 0:23:41 7 Matthew Cardillo M 39 Tampa
37 48 0:23:50 5 Adam Revak M 32 Seffner
38 50 0:23:54 6 Robert Bohacek M 32 Tampa
39 51 0:23:54 7 Andrew Stoner M 25 Clearwater
40 52 0:24:00 6 Robert Sprentall M 19 Palm Harbor
41 55 0:24:04 6 Thomas Degen M 41 Tampa
42 56 0:24:05 7 Sean Dasher M 31 Brandon
43 58 0:24:07 8 David Cubito M 36 Clearwater
44 59 0:24:08 8 Shawn Blagg M 34 Tampa
45 60 0:24:09 7 Darryl Parmet M 43 Tampa
46 61 0:24:10 8 Bryan Frick M 40 Dade City
47 62 0:24:13 9 David Fabian M 35 Tampa
48 63 0:24:14 2 Cliff Cook M 46 St. Petersburg
49 65 0:24:24 9 Eric Eldridge M 32 Tampa
50 66 0:24:25 10 Vince Butorac M 33 Tampa
51 67 0:24:27 11 Stu Booker M 31 Atlanta, GA
52 68 0:24:28 12 Paul Kralovanec M 34 Tampa
53 69 0:24:29 10 Bryan McGuire M 38 St. Petersburg
54 71 0:24:33 8 Anthony Basilicato M 25 Riverview
55 74 0:24:43 5 Josh Strong M 21 Tampa
56 75 0:24:44 3 Jonathan Dawe M 46 Tampa
57 77 0:24:46 4 Frank Miller M 49 Odessa
58 79 0:24:51 9 Nicholas Adamchak M 42 Tampa
59 80 0:24:58 13 Shane Wakefield M 34 Tampa
60 82 0:25:00 11 Carl Allison M 38 Pinellas Park
61 83 0:25:06 5 Barrie Coates M 45 Clearwater
62 85 0:25:12 9 Ken Page M 29 Tampa
63 86 0:25:15 6 Keith Alexander M 49 The Woodlands, TX
64 87 0:25:15 10 Brady Dennis M 25 Tampa
65 88 0:25:16 10 Allen Ahern M 44 Redington Shores
66 89 0:25:17 1 Aaron Herrington M 13 St. Petersburg
67 90 0:25:21 7 Terry Lynch M 45 St. Petersburg
68 92 0:25:24 11 Justus Koester M 29 Fort Myers
69 93 0:25:27 11 Anthony Bracero M 43 Tampa
70 94 0:25:41 14 Drew Closs M 33 Orlando
71 95 0:25:41 7 Eric Hovsepian M 19 Seminole
72 98 0:25:43 12 Paul MacLean M 40 Lutz
73 99 0:25:45 2 Jared Mellon M 14 St. Petersburg
74 101 0:25:49 12 Tim Byrne M 38 Crystal River
75 103 0:25:56 13 Dehart Powell M 40 Clearwater
76 104 0:25:56 14 Forrest Vanbenthuysen M 41  
77 110 0:26:15 15 Eric Rohrer M 41 Palm Harbor
78 113 0:26:18 8 Steve Plourde M 47 Tampa
79 114 0:26:20 12 James McCoy M 27 Land O' Lakes
80 115 0:26:21 9 Glenn Todd M 46 Valrico
81 118 0:26:27 16 Dan Arnholz M 40 Land O' Lakes
82 119 0:26:29 15 Jason Mies M 30 Tampa
83 120 0:26:29 3 Brendan McNamara M 12 Lithia
84 121 0:26:30 16 Reed Haley M 31 Lithia
85 124 0:26:34 8 Max Weiss M 16 Palm Harbor
86 127 0:26:40 4 Garrett German M 12 Tampa
87 128 0:26:42 17 Brian Hiltz M 33 Wesley Chapel
88 129 0:26:44 10 David German M 45 Tampa
89 130 0:26:45 13 Chris Gallagher M 39 Clearwater
90 131 0:26:47 3 Tim Griffiths M 57 Riverview
91 132 0:26:49 1 John Geigle M 53 Largo
92 133 0:26:51 18 Mark Godfrey M 30 Seminole
93 134 0:26:53 2 Ron Herrington M 50 St. Petersburg
94 137 0:27:03 19 Carlos Rojas M 31 Tampa
95 141 0:27:12 13 Nigel Pettigrew M 28 Tampa
96 142 0:27:12 11 J. R. Dupell M 46 Odessa
97 143 0:27:17 17 Brian Kennedy M 41 Tampa
98 144 0:27:19 5 Eric Paysrel M 13 Palm Harbor
99 146 0:27:22 18 Mike Westman M 41 Brandon
100 147 0:27:25 6 T. J. Roehn Jr M 12 Tampa
101 148 0:27:29 20 Michael Harper M 31 Tampa
102 150 0:27:38 21 Jamie Prockop M 31 Tampa
103 151 0:27:42 7 Garrett Ransom M 11 Tampa
104 152 0:27:45 22 Todd Wills M 30 Tampa
105 153 0:27:48 14 Brian Duncan M 36 Tampa
106 154 0:27:59 23 Michael Ashy M 34 Tampa
107 157 0:28:01 14 Chris Currie M 29 Fort Myers
108 159 0:28:07 12 Ells Berkowitz M 45 Seminole
109 160 0:28:10 24 Randy Hassen M 32 Tampa
110 162 0:28:19 25 Todd Jent M 34 Valrico
111 163 0:28:23 15 T. K. Christie M 28 Lithia
112 164 0:28:33 16 Matthew Masters M 27 Tampa
113 165 0:28:35 3 Pete Mooy M 52 Tampa
114 167 0:28:37 15 Christian Albert M 35 Tampa
115 168 0:28:38 17 Jay Conroy M 25 Clearwater
116 169 0:28:38 18 Patrick Sneed M 26 Palm Harbor
117 170 0:28:40 19 Thomas Grant M 42 St. Petersburg
118 171 0:28:41 16 Mike Fraze M 37 St. Petersburg
119 174 0:28:47 8 Tyler Theriault M 12 New Port Richey
120 176 0:28:52 4 Jerry Vandeventer M 56 Lutz
121 178 0:28:57 17 Ric Baker M 35 Tampa
122 179 0:28:58 20 Kevin O'Halloran M 40 Tampa
123 180 0:28:59 18 Frank Natoli M 39 Tampa
124 182 0:29:07 9 Cameron Burton M 12 Tampa
125 184 0:29:10 6 Jonathan Foester M 22 Fort Myers
126 185 0:29:10 19 Jeffrey Tomasello M 37 Clearwater
127 186 0:29:11 10 Kyle Westman M 12 Brandon
128 187 0:29:12 9 Roger Jones M 16 Crystal River
129 188 0:29:13 21 Tim Lancaster M 42 Tampa
130 189 0:29:13 26 Edgar Melendez M 30 Tampa
131 190 0:29:14 10 Josh Potter M 15 Crystal River
132 194 0:29:26 11 Daniel Sanchez M 14 Tampa
133 195 0:29:26 27 Jason O'Brien M 30 Tampa
134 197 0:29:28 28 J. C. Connolly M 31 St. Petersburg
135 200 0:29:30 5 Jim Ullery M 58 Palm Harbor
136 203 0:29:45 4 Brian Harrington M 54 St. Petersburg
137 205 0:29:48 19 Chris Snook M 27 Tampa
138 206 0:29:48 20 Michael Hickerson M 29 St. Petersburg
139 207 0:29:52 20 Steve Woods M 38 Oldsmar
140 208 0:30:03 22 Tom Perry M 41 Tampa
141 211 0:30:19 21 Brad Gallagher M 27 Lakeland
142 213 0:30:22 21 Jose Wong M 36 Tampa
143 216 0:30:31 12 Joe Daly M 12 Tampa
144 217 0:30:32 22 Phil Qualter M 37 Oldsmar
145 226 0:31:04 13 Michael Goldberg M 14 New Port Richey
146 232 0:31:15 23 Richard Rivera M 39 Tampa
147 233 0:31:15 24 Tony Alvarez M 38 Valrico
148 234 0:31:17 22 Henry Lee M 28 Tampa
149 238 0:31:20 29 Michael Skryd M 32 St. Petersburg
150 242 0:31:32 30 Charles Closes II M 31 Tampa
151 246 0:31:38 25 Tom Johnson M 35 St. Petersburg
152 249 0:31:49 23 Tom Nuccio M 41 New Port Richey
153 250 0:31:50 5 Steve Doloresco M 52 Land O' Lakes
154 253 0:31:52 26 Mark Theriault M 39 New Port Richey
155 254 0:31:53 23 David Tribby M 25 St. Petersburg
156 255 0:31:53 24 Rick Linthicum M 27 Clearwater
157 257 0:31:58 13 Michael Geiger M 49 Tampa
158 258 0:31:59 7 Alex Rosenberger M 24 St. Petersburg
159 261 0:32:07 25 Kevin Gunter M 29 Apollo Beach
160 263 0:32:11 26 Daniel Winters M 25 Tampa
161 264 0:32:12 8 Keith Gelder M 22 St. Petersburg
162 265 0:32:15 27 Steve Coleman M 35 Lutz
163 266 0:32:16 31 Ed Collins M 30 Tampa
164 267 0:32:18 6 John Landsberger M 59 Brandon
165 273 0:32:29 14 Jim Michaels M 48 Tarpon Springs
166 277 0:32:44 32 Tim Platt M 30 Riverview
167 279 0:32:50 1 Bill Wible M 61 Largo
168 285 0:33:20 24 John Foley M 42 Tampa
169 288 0:33:23 25 Tim Arango M 42 Tampa
170 289 0:33:26 14 Sean German M 10 Tampa
171 292 0:33:36 26 David Ward M 42 Lutz
172 297 0:33:52 15 Nicky Van Sicklen M 13 Crystal River
173 302 0:34:06 2 Bill Weber M 62 Hudson
174 303 0:34:14 27 Scott Shephard M 42 Lutz
175 305 0:34:30 33 Paul Weinstein M 33 Tampa
176 307 0:34:31 27 Eric Starkweather M 28 St. Petersburg
177 308 0:34:34 34 Jim Salce M 34 Lutz
178 312 0:35:04 35 Clint Snedeker M 30 Clearwater
179 313 0:35:17 3 Ken Miller M 63 Tampa
180 314 0:35:20 28 Lou Herrera M 39 Tampa
181 320 0:35:36 36 Rick Rini M 34 Tampa
182 322 0:35:41 37 Aaron Houck M 32 Tampa
183 328 0:36:13 28 Dan Petika M 41 Trinity
184 337 0:37:18 9 Matt Sanders M 22 Fort Myers
185 340 0:37:54 38 Mark Lehman M 34 Tampa
186 348 0:39:59 16 Jack MacLean M 13 Lutz
187 357 0:41:59 39 Brian Watson M 30  
188 361 0:42:04 17 Alvin Wynn II M 11 St. Petersburg

Back to Top

August 22, 2003 Results

FEMALE FINISHERS

Female Place
Overall
Time
Age Group Place
Runner Name
Sex
Age
City
1 15 0:21:46   Loretta Simeon F 37 Tampa
2 17 0:21:58 1 Lisa Feldt F 35 Clearwater
3 26 0:22:29 2 Debby Farias F 36 Largo
4 30 0:22:47 1 Danielle Florey F 15 New Port Richey
5 31 0:22:50 1 Jamie Knapp F 24 Tampa
6 35 0:22:59 1 Jen Harkins F 28 Tampa
7 36 0:22:59 2 Holly Van Sicklen F 15 Crystal River
8 40 0:23:17   Renee Tillwick F 41 St. Petersburg
9 41 0:23:28 1 Karen Gately F 46 Largo
10 45 0:23:39 2 Valeria Lofton F 23 Tallahassee
11 47 0:23:42 3 Melissa Dattoli F 17 New Port Richey
12 49 0:23:53 1 Melanie Rowton F 30 Dunedin
13 53 0:24:01 3 Jenny Gerber F 24 St. Petersburg
14 54 0:24:03 4 Barbara Carr F 20 New Port Richey
15 57 0:24:06 4 Farrah Eichahal F 17 Tampa
16 72 0:24:34 3 Mona McGregor F 37 Clearwater
17 73 0:24:39 4 Deirdre Byrne F 35 Crystal River
18 76 0:24:45 5 Katie Peters F 19 Lakeland
19 78 0:24:48 5 Lindsey Kennelly F 24 Tampa
20 81 0:24:59 2 Jennifer Hunt F 29 Clearwater
21 84 0:25:11 2 Regan Davenport F 30 Wauchula
22 91 0:25:23 1 Mary Pulaski F 52 Tampa
23 96 0:25:42 3 Angie Arnst F 25 Tampa
24 97 0:25:43 6 Rebecca Thielemann F 20 Dunnellon
25 100 0:25:48 4 Ktanah O'Rourke F 27 Tampa
26 102 0:25:52 7 Sara Ragalie F 22 Tampa
27 105 0:26:01 5 Robin Coleman F 39 Lutz
28 106 0:26:03 6 Tammy Roddenburg F 16 New Port Richey
29 107 0:26:04 5 Summer Carter F 28 Tampa
30 111 0:26:16 7 Raiza Cabral F 16 Safety Harbor
31 112 0:26:16 1 Sharon Butler F 42 Sarasota
32 116 0:26:23 2 Victoria Blake F 42 Tampa
33 117 0:26:27 8 Denise Jay F 16 Homosassa
34 122 0:26:32 6 Jill Kralovanec F 36 Tampa
35 123 0:26:33 2 Lynn Gray F 51 Tampa
36 125 0:26:35 3 Julie Valdez F 33 Clearwater
37 126 0:26:37 4 Claudia McCoy F 31 Land O' Lakes
38 135 0:26:53 3 Lisa Carter F 42 Crystal River
39 136 0:27:02 6 Jen Adkison F 25 Tampa
40 138 0:27:06 5 Deb Leverenz-Crawford F 33 St. Petersburg
41 139 0:27:07 9 America Deupree F 16 Palm Harbor
42 145 0:27:20 10 Cara Calafiore F 15 New Port Richey
43 155 0:27:59 2 Christine Herrington F 48 St. Petersburg
44 156 0:28:00 4 Donna Hughes F 43 Land O' Lakes
45 158 0:28:06 5 Lisa Rilling F 41 Clearwater
46 161 0:28:14 6 Cassandra Plazewski F 31 San Antonio
47 166 0:28:36 1 Jennifer Plourde F 14 Tampa
48 172 0:28:42 7 Jennifer Finkel F 30  
49 173 0:28:44 8 Melissa Marshall F 24 Largo
50 175 0:28:50 7 Shana Cozad F 25 Tampa
51 177 0:28:56 11 Kate Thielemann F 16 Dunnellon
52 183 0:29:08 8 Jennifer Meisenhelder F 28 Tampa
53 191 0:29:16 2 Bridget Broussard F 14 Crystal River
54 192 0:29:18 6 Eileen Daly F 42 Tampa
55 196 0:29:27 8 Melissa Henry F 30 Tampa
56 198 0:29:29 9 Katie Einselen F 26 Tampa
57 201 0:29:32 3 Jeanne Krueger F 47 Riverview
58 202 0:29:32 7 Teresa Dean F 42 Safety Harbor
59 204 0:29:46 10 Macall Dyer F 25 St. Petersburg
60 210 0:30:19 9 Adria Kauffman F 23 Lakeland
61 212 0:30:22 7 Lauri Slater F 39 Tampa
62 214 0:20:24 8 Shari Theriault F 40 New Port Richey
63 215 0:30:26 9 Kim Godfrey F 33 Seminole
64 218 0:30:44 10 Sarah Harris F 32 Tampa
65 219 0:30:45 4 Debbie Voiles F 49 Tampa
66 220 0:30:46 11 Jennifer Waterworth F 30 Tampa
67 221 0:30:48 12 Mary Fournier F 30 Tampa
68 222 0:30:49 11 Janine Mattson F 26 St. Petersburg
69 223 0:30:52 13 Dana Carey F 31 Tampa
70 224 0:30:57 10 Mary Beth Doozan F 21 Brandon
71 225 0:31:00 14 Amy Ellinor F 32 Tampa
72 227 0:31:05 15 Cindy Bauer F 30 Clearwater
73 228 0:31:05 3 Jane Watts F 12 Tampa
74 229 0:31:08 4 Lori Carter F 14 Crystal River
75 230 0:31:09 8 Nancy Petschl F 38 Temple Terrace
76 235 0:31:18 5 Patricia Reina F 48 Tampa
77 236 0:31:19 16 Dawn Krichbaum F 32 Tampa
78 237 0:31:19 17 Jeni Sobzack F 34 Lutz
79 239 0:31:26 18 Lisa Perez F 32 Valrico
80 240 0:31:28 19 Laura Leon F 33 Tampa
81 241 0:31:29 9 Eve Goldberg F 41 Sarasota
82 243 0:31:32   Joanne Messerges F   Tampa
83 244 0:31:34 12 Nicole Berkey F 15 Holiday
84 245 0:31:36 10 Indira Houze F 43 Brandon
85 247 0:31:44 20 Kristi Prockop F 31 Tampa
86 248 0:31:48 11 Denise Shephard F 41 Lutz
87 251 0:31:51 12 Laura Lydic F 44 Land O' Lakes
88 252 0:31:52 5 Sarah Theriault F 10 New Port Richey
89 259 0:32:03 12 Megan Crider F 29 Tampa
90 260 0:32:03 1 Amanda Carter F 58 Plant City
91 262 0:32:07 21 Bobbie Ciochetto F 34 Tampa
92 268 0:32:18 13 Dale Ward F 43 Lutz
93 269 0:32:20 6 Lydia Cerpa F 45 Valrico
94 270 0:32:21 14 Paula Bentley F 43 Tampa
95 271 0:32:22 22 Jen Komando F 30 Tampa
96 272 0:32:25 11 Ana Rojas F 24 Tampa
97 274 0:32:36 7 Bernie Byers F 46 Sarasota
98 275 0:32:37 8 Pamela Lombardi F 47 Hudson
99 278 0:32:46 13 Jana Waterworth F 25 Port Charlotte
100 280 0:33:00 12 Erin Prevatt F 24 St. Petersburg
101 281 0:33:15 9 Janelle MacLean F 38 Tampa
102 284 0:33:18 14 Joanna Cassidy F 27 Tampa
103 286 0:33:21 6 Audrey Blake F 10 Tampa
104 287 0:33:22 7 Stella Blake F 10 Tampa
105 290 0:33:29 15 Emily Lynch F 43 St. Petersburg
106 291 0:33:30 9 Denise Rupert F 46 Palm Harbor
107 294 0:33:46 16 Linda Van Es F 42 Port Richey
108 295 0:33:47 10 Barbara Bradley F 46 Largo
109 296 0:33:51 23 Shelly Kress F 33 Tampa
110 298 0:33:54 8 Lynsy Cleland F 14 Dunedin
111 299 0:34:00 11 Jennifer Jones F 45 St. Petersburg
112 300 0:34:03 15 Anne Gephart F 25 Tampa
113 301 0:34:05 13 Amanda Joswig F 18 Largo
114 304 0:34:14 3 Anne Marie Boehm F 50 Valrico
115 306 0:34:30 16 Selena Maxwell F 25 Lutz
116 309 0:34:35 14 Emily Severns F 16 New Port Richey
117 310 0:34:38 15 Sarah Steele F 15 Tampa
118 311 0:35:03 17 Jean Thibault F 26 Tampa
119 315 0:35:24 17 Joanne Surmin F 43 New Port Richey
120 316 0:35:24 4 Tina Tiede F 51 Lutz
121 317 0:35:26 18 Sina DeCaria F 26 Tampa
122 318 0:35:34 18 Kim Davis F 42 Tampa
123 319 0:35:35 24 Tonya Sands F 34 Tampa
124 321 0:35:40 10 Laura Kramer F 37 Tampa
125 323 0:35:43 11 Kim Houck F 35 Tampa
126 324 0:35:44 5 Colleen Koester F 51  
127 326 0:36:03 25 Deanna McPhail F 30 Fort Myers
128 327 0:36:13 9 Bernie Petika F 8 Trinity
129 329 0:36:15 26 Susanne White F 32 Brandon
130 331 0:36:45 19 Mandy Tilton F 27 Tampa
131 332 0:36:46 20 Wendy Voiles F 26 Tampa
132 333 0:37:02 19 Ana Montalvo F 44 Thonotosassa
133 334 0:37:03 27 Karen Kress F 33 Tampa
134 335 0:37:07 21 Tomi Andrews F 28 Sarasota
135 336 0:37:07 22 Diane Cannon F 28 Sarasota
136 338 0:37:28 12 Pat Shahinian F 47 Bradenton
137 339 0:37:35 20 Reeny Holdstein F 43 Bradenton
138 341 0:38:03 1 Fran Gaberino F 62 Tampa
139 343 0:38:11 13 Laurie McMahan F 45 Tampa
140 344 0:38:14 23 Lee Allison F 28 Pinellas Park
141 346 0:38:45 21 Elizabeth Harris F 43 Tampa
142 349 0:40:01 12 Nancy Freeman F 35 Tampa
143 350 0:40:04 10 Addy MacLean F 11 Lutz
144 351 0:40:46 13 Gail McNamara F 38 Lithia
145 352 0:40:55 2 Kathy Platt F 55 Brandon
146 353 0:41:09 14 Mary Bergeson F 37 Valrico
147 354 0:41:11 24 Beth Blazick F 26 Tampa
148 355 0:41:18 15 Sharon Mellon F 38 St. Petersburg
149 356 0:41:23 14 Linda Jacobsen F 47 New Port Richey
150 358 0:42:00 13 Danette Romero F 23 Tampa
151 359 0:42:02 15 Jennie Cash F 45 Brandon
152 360 0:42:03 11 Adrienne Van Es F 12 Port Richey
153 363 0:42:18 22 Shirley Eroino F 43 Tampa
154 364 0:42:28 23 Karen Talamantez F 41 Tampa
155 367 0:43:42 16 Beth McNuff F 38 Tampa
156 368 0:43:44 28 Jennifer Biles F 34 Lutz
157 369 0:43:50 17 Kim Lee F 37 Temple Terrace
158 370 0:44:11 12 Sara Swartz F 13 New Port Richey
159 372 0:44:19 13 Debra Catanese F 14 New Port Richey
160 373 0:44:48 24 Maria Jackson F 42 Clearwater

Back to Top

August 22 Series Results

Male Series

Picnic Island Series
Race #1
Race #2
Race #3
Age Group Points
Participant
June 20
July 18
Aug 22
     
Age Group Place & Time
25-29 142 Joe Agruso 5 - 23:54 3 - 24:07 3 - 21:37
  131 Brandon Ullery 10 - 26:38 7 - 25:32 5 - 22:27
  97 Michael Hickerson 15 - 34:03 21 - 33:12 20 - 29:48
30-34 148 Adam Romanelli 2 - 22:26 1 - 23:39 2 - 21:40
  145 Kevin Phillips 3 - 22:40 2 - 24:05 3 - 22:07
  130 Sean Dasher 6 - 25:37 10 - 26:35 7 - 24:05
  113 Paul Kralovanec 11 - 26:29 17 - 28:49 12 - 24:28
  111 Michael Harper 9 - 26:28 13 - 27:15 20 - 27:29
  109 Drew Closs 8 - 26:24 22 - 30:54 14 - 25:41
  88 Randy Hassen 18 - 34:04 23 - 31:10 24 - 28:10
  70 Paul Weinstein 19 - 35:40 31 - 39:26 33 - 34:30
35-39 149 Grant Hall 2 - 22:17 1 - 22:43 1 - 20:39
  148 Paul Chenoweth 1 - 21:29 2 - 22:48 2 - 21:19
  134 Carl Allison 4 - 25:38 4 - 26:10 11 - 25:00
  96 Phil Qualter 15 - 31:23 20 - 32:53 22 - 30:32
40-44 129 Allen Ahern 7 - 27:21 7 - 28:53 10 - 25:16
  111 Tom Perry 11 - 30:20 9 - 30:16 22 - 30:03
45-49 148 Ralph Gifford 3 - 24:46 1 - 23:38 1 - 22:04
50-54 146 John Geigle 3 - 27:42 3 - 29:25 1 - 26:49
55-59 149 Lewis Bennett MA - 23:18 2 - 25:04 1 - 22:36
60-64 150 Bill Wible 1 - 33:48 1 - 36:12 1 - 32:50
  146 Bill Weber 2 - 34:58 3 - 39:27 2 - 34:06

Female Series

Picnic Island Series
Race #1
Race #2
Race #3
Age Group
Points
Participant
June 20
July 18
Aug 22
     
Age Group Place & Time
15-19 136 Amanda Joswig 2 - 27:19 2 - 27:22 13 - 34:05
25-29 146 Ktanah O'Rourke 1 - 25:59 2 - 26:53 4 - 25:48
  129 Jean Thibault 3 - 29:19 4 - 29:44 17 - 35:03
  118 Joanna Cassidy 10 - 35:52 11 - 37:01 14 - 33:18
  108 Lee Allison 9 - 35:40 13 - 40:06 23 - 38:14
30-34 150 Melanie Rowton 1 - 24:24 1 - 25:40 1 - 23:53
35-39 149 Debby Farias 1 - 24:44 1 - 25:24 2 - 22:29
  139 Jill Kralovanec 6 - 29:32 2 - 29:43 6 - 26:32
  122 Nancy Petschl 12 - 32:41 11 - 36:10 8 - 31:09
  112 Laura Kramer 17 - 45:32 14 - 38:34 10 - 35:40
40-44 148 Victoria Blake 2 - 27:44 MA - 28:33 2 - 26:23
  148 Sharon Butler 3 - 28:08 1 - 30:18 1 - 26:16
45-49 151 Karen Gately MA - 24:48 OA - 25:08 1 - 23:28
  135 Barbara Bradley 4 - 34:43 4 - 37:54 10 - 33:47
50-54 143 Anne Marie Boehm 4 - 36:58 3 - 37:18 3 - 34:14
55-59 149 Amanda Carter 2 - 32:09 1 - 35:12 1 - 32:03

Back to Top

August 22, 2003 Results

Overall
Age Group

Male Finishers
Female Finishers
Series Results

 

August 22, 2003 Results

OVERALL

Overall
Time
Age Group
Place
Runner Name
Sex
Age
City
1 0:18:46 Overall   Thomas Accaria M 15 New Port Richey
2 0:20:37 Master   Brian Van Es M 42 Port Richey
3 0:20:39 35-39 1 Grant Hall M 36 Tampa
4 0:20:59 25-29 1 Kevin Belteau M 26 Wesley Chapel
5 0:21:05 25-29 2 Eric Lenz M 26 Tampa
6 0:21:12 15-19 1 Clayton Bristol M 17 Crystal River
7 0:21:14 15-19 2 Justin MacDonald M 19 Inverness
8 0:21:19 35-39 2 Paul Chenoweth M 39 Seminole
9 0:21:22 35-39 3 Dan Bergeson M 38 Valrico
10 0:21:34 20-24 1 Justin Gerber M 23 St. Petersburg
11 0:21:37 30-34 1 Reece Haettich M 34 Tampa
12 0:21:37 25-29 3 Joe Agruso M 25 Tampa
13 0:21:38 15-19 3 Adam Kerr M 16 Lutz
14 0:21:40 30-34 2 Adam Romanelli M 31 Tampa
15 0:21:46 Overall   Loretta Simeon F 37 Tampa
16 0:21:54 25-29 4 Paul Nelson M 29 Tampa
17 0:21:58 35-39 1 Lisa Feldt F 35 Clearwater
18 0:21:59 40-44 1 Bill Pray M 41 Clearwater
19 0:22:04 45-49 1 Ralph Gifford M 47 Tampa
20 0:22:05 20-24 2 Terry Yates M 24 Tampa
21 0:22:07 30-34 3 Kevin Phillips M 30 Tampa
22 0:22:11 35-39 4 Mark Humphrey M 39 Palm Harbor
23 0:22:24 35-39 5 Will Plazewski M 35 San Antonio
24 0:22:26 20-24 3 (No Name) M 24  
25 0:22:27 25-29 5 Brandon Ullery M 28 St. Petersburg
26 0:22:29 35-39 2 Debby Farias F 36 Largo
27 0:22:36 55-59 1 Lewis Bennett M 58 Largo
28 0:22:43 20-24 4 Chris Lenz M 21 Tampa
29 0:22:46 40-44 2 Mark Ziegler M 41 Tampa
30 0:22:47 15-19 1 Danielle Florey F 15 New Port Richey
31 0:22:50 20-24 1 Jamie Knapp F 24 Tampa
32 0:22:53 55-59 2 David Colpitts M 55 Tampa
33 0:22:57 40-44 3 Ruben Luna M 42 Largo
34 0:22:57 40-44 4 Dean Lofton M 43 Port Richey
35 0:22:59 25-29 1 Jen Harkins F 28 Tampa
36 0:22:59 15-19 2 Holly Van Sicklen F 15 Crystal River
37 0:23:10 30-34 4 Jim Conahan M 32 St. Petersburg
38 0:23:11 15-19 4 Jack Dupell M 18 Odessa
39 0:23:11 15-19 5 John Yodzis M 18 Temple Terrace
40 0:23:17 Master   Renee Tillwick F 41 St. Petersburg
41 0:23:28 45-49 1 Karen Gately F 46 Largo
42 0:23:30 25-29 6 John Polo M 28 Port Richey
43 0:23:34 35-39 6 Michael O'Brien M 38 Tampa
44 0:23:36 40-44 5 James Ortiz M 42 Tampa
45 0:23:39 20-24 2 Valeria Lofton F 23 Tallahassee
46 0:23:41 35-39 7 Matthew Cardillo M 39 Tampa
47 0:23:42 15-19 3 Melissa Dattoli F 17 New Port Richey
48 0:23:50 30-34 5 Adam Revak M 32 Seffner
49 0:23:53 30-34 1 Melanie Rowton F 30 Dunedin
50 0:23:54 30-34 6 Robert Bohacek M 32 Tampa
51 0:23:54 25-29 7 Andrew Stoner M 25 Clearwater
52 0:24:00 15-19 6 Robert Sprentall M 19 Palm Harbor
53 0:24:01 20-24 3 Jenny Gerber F 24 St. Petersburg
54 0:24:03 20-24 4 Barbara Carr F 20 New Port Richey
55 0:24:04 40-44 6 Thomas Degen M 41 Tampa
56 0:24:05 30-34 7 Sean Dasher M 31 Brandon
57 0:24:06 15-19 4 Farrah Eichahal F 17 Tampa
58 0:24:07 35-39 8 David Cubito M 36 Clearwater
59 0:24:08 30-34 8 Shawn Blagg M 34 Tampa
60 0:24:09 40-44 7 Darryl Parmet M 43 Tampa
61 0:24:10 40-44 8 Bryan Frick M 40 Dade City
62 0:24:13 35-39 9 David Fabian M 35 Tampa
63 0:24:14 45-49 2 Cliff Cook M 46 St. Petersburg
65 0:24:24 30-34 9 Eric Eldridge M 32 Tampa
66 0:24:25 30-34 10 Vince Butorac M 33 Tampa
67 0:24:27 30-34 11 Stu Booker M 31 Atlanta, GA
68 0:24:28 30-34 12 Paul Kralovanec M 34 Tampa
69 0:24:29 35-39 10 Bryan McGuire M 38 St. Petersburg
71 0:24:33 25-29 8 Anthony Basilicato M 25 Riverview
72 0:24:34 35-39 3 Mona McGregor F 37 Clearwater
73 0:24:39 35-39 4 Deirdre Byrne F 35 Crystal River
74 0:24:43 20-24 5 Josh Strong M 21 Tampa
75 0:24:44 45-49 3 Jonathan Dawe M 46 Tampa
76 0:24:45 15-19 5 Katie Peters F 19 Lakeland
77 0:24:46 45-49 4 Frank Miller M 49 Odessa
78 0:24:48 20-24 5 Lindsey Kennelly F 24 Tampa
79 0:24:51 40-44 9 Nicholas Adamchak M 42 Tampa
80 0:24:58 30-34 13 Shane Wakefield M 34 Tampa
81 0:24:59 25-29 2 Jennifer Hunt F 29 Clearwater
82 0:25:00 35-39 11 Carl Allison M 38 Pinellas Park
83 0:25:06 45-49 5 Barrie Coates M 45 Clearwater
84 0:25:11 30-34 2 Regan Davenport F 30 Wauchula
85 0:25:12 25-29 9 Ken Page M 29 Tampa
86 0:25:15 45-49 6 Keith Alexander M 49 The Woodlands, TX
87 0:25:15 25-29 10 Brady Dennis M 25 Tampa
88 0:25:16 40-44 10 Allen Ahern M 44 Redington Shores
89 0:25:17 14-Under 1 Aaron Herrington M 13 St. Petersburg
90 0:25:21 45-49 7 Terry Lynch M 45 St. Petersburg
91 0:25:23 50-54 1 Mary Pulaski F 52 Tampa
92 0:25:24 25-29 11 Justus Koester M 29 Fort Myers
93 0:25:27 40-44 11 Anthony Bracero M 43 Tampa
94 0:25:41 30-34 14 Drew Closs M 33 Orlando
95 0:25:41 15-19 7 Eric Hovsepian M 19 Seminole
96 0:25:42 25-29 3 Angie Arnst F 25 Tampa
97 0:25:43 20-24 6 Rebecca Thielemann F 20 Dunnellon
98 0:25:43 40-44 12 Paul MacLean M 40 Lutz
99 0:25:45 14-Under 2 Jared Mellon M 14 St. Petersburg
100 0:25:48 25-29 4 Ktanah O'Rourke F 27 Tampa
101 0:25:49 35-39 12 Tim Byrne M 38 Crystal River
102 0:25:52 20-24 7 Sara Ragalie F 22 Tampa
103 0:25:56 40-44 13 Dehart Powell M 40 Clearwater
104 0:25:56 40-44 14 Forrest Vanbenthuysen M 41  
105 0:26:01 35-39 5 Robin Coleman F 39 Lutz
106 0:26:03 15-19 6 Tammy Roddenburg F 16 New Port Richey
107 0:26:04 25-29 5 Summer Carter F 28 Tampa
110 0:26:15 40-44 15 Eric Rohrer M 41 Palm Harbor
111 0:26:16 15-19 7 Raiza Cabral F 16 Safety Harbor
112 0:26:16 40-44 1 Sharon Butler F 42 Sarasota
113 0:26:18 45-49 8 Steve Plourde M 47 Tampa
114 0:26:20 25-29 12 James McCoy M 27 Land O' Lakes
115 0:26:21 45-49 9 Glenn Todd M 46 Valrico
116 0:26:23 40-44 2 Victoria Blake F 42 Tampa
117 0:26:27 15-19 8 Denise Jay F 16 Homosassa
118 0:26:27 40-44 16 Dan Arnholz M 40 Land O' Lakes
119 0:26:29 30-34 15 Jason Mies M 30 Tampa
120 0:26:29 14-Under 3 Brendan McNamara M 12 Lithia
121 0:26:30 30-34 16 Reed Haley M 31 Lithia
122 0:26:32 35-39 6 Jill Kralovanec F 36 Tampa
123 0:26:33 50-54 2 Lynn Gray F 51 Tampa
124 0:26:34 15-19 8 Max Weiss M 16 Palm Harbor
125 0:26:35 30-34 3 Julie Valdez F 33 Clearwater
126 0:26:37 30-34 4 Claudia McCoy F 31 Land O' Lakes
127 0:26:40 14-Under 4 Garrett German M 12 Tampa
128 0:26:42 30-34 17 Brian Hiltz M 33 Wesley Chapel
129 0:26:44 45-49 10 David German M 45 Tampa
130 0:26:45 35-39 13 Chris Gallagher M 39 Clearwater
131 0:26:47 55-59 3 Tim Griffiths M 57 Riverview
132 0:26:49 50-54 1 John Geigle M 53 Largo
133 0:26:51 30-34 18 Mark Godfrey M 30 Seminole
134 0:26:53 50-54 2 Ron Herrington M 50 St. Petersburg
135 0:26:53 40-44 3 Lisa Carter F 42 Crystal River
136 0:27:02 25-29 6 Jen Adkison F 25 Tampa
137 0:27:03 30-34 19 Carlos Rojas M 31 Tampa
138 0:27:06 30-34 5 Deb Leverenz-Crawford F 33 St. Petersburg
139 0:27:07 15-19 9 America Deupree F 16 Palm Harbor
141 0:27:12 25-29 13 Nigel Pettigrew M 28 Tampa
142 0:27:12 45-49 11 J. R. Dupell M 46 Odessa
143 0:27:17 40-44 17 Brian Kennedy M 41 Tampa
144 0:27:19 14-Under 5 Eric Paysrel M 13 Palm Harbor
145 0:27:20 15-19 10 Cara Calafiore F 15 New Port Richey
146 0:27:22 40-44 18 Mike Westman M 41 Brandon
147 0:27:25 14-Under 6 T. J. Roehn Jr M 12 Tampa
148 0:27:29 30-34 20 Michael Harper M 31 Tampa
150 0:27:38 30-34 21 Jamie Prockop M 31 Tampa
151 0:27:42 14-Under 7 Garrett Ransom M 11 Tampa
152 0:27:45 30-34 22 Todd Wills M 30 Tampa
153 0:27:48 35-39 14 Brian Duncan M 36 Tampa
154 0:27:59 30-34 23 Michael Ashy M 34 Tampa
155 0:27:59 45-49 2 Christine Herrington F 48 St. Petersburg
156 0:28:00 40-44 4 Donna Hughes F 43 Land O' Lakes
157 0:28:01 25-29 14 Chris Currie M 29 Fort Myers
158 0:28:06 40-44 5 Lisa Rilling F 41 Clearwater
159 0:28:07 45-49 12 Ells Berkowitz M 45 Seminole
160 0:28:10 30-34 24 Randy Hassen M 32 Tampa
161 0:28:14 30-34 6 Cassandra Plazewski F 31 San Antonio
162 0:28:19 30-34 25 Todd Jent M 34 Valrico
163 0:28:23 25-29 15 T. K. Christie M 28 Lithia
164 0:28:33 25-29 16 Matthew Masters M 27 Tampa
165 0:28:35 50-54 3 Pete Mooy M 52 Tampa
166 0:28:36 14-Under 1 Jennifer Plourde F 14 Tampa
167 0:28:37 35-39 15 Christian Albert M 35 Tampa
168 0:28:38 25-29 17 Jay Conroy M 25 Clearwater
169 0:28:38 25-29 18 Patrick Sneed M 26 Palm Harbor
170 0:28:40 40-44 19 Thomas Grant M 42 St. Petersburg
171 0:28:41 35-39 16 Mike Fraze M 37 St. Petersburg
172 0:28:42 30-34 7 Jennifer Finkel F 30  
173 0:28:44 20-24 8 Melissa Marshall F 24 Largo
174 0:28:47 14-Under 8 Tyler Theriault M 12 New Port Richey
175 0:28:50 25-29 7 Shana Cozad F 25 Tampa
176 0:28:52 55-59 4 Jerry Vandeventer M 56 Lutz
177 0:28:56 15-19 11 Kate Thielemann F 16 Dunnellon
178 0:28:57 35-39 17 Ric Baker M 35 Tampa
179 0:28:58 40-44 20 Kevin O'Halloran M 40 Tampa
180 0:28:59 35-39 18 Frank Natoli M 39 Tampa
182 0:29:07 14-Under 9 Cameron Burton M 12 Tampa
183 0:29:08 25-29 8 Jennifer Meisenhelder F 28 Tampa
184 0:29:10 20-24 6 Jonathan Foester M 22 Fort Myers
185 0:29:10 35-39 19 Jeffrey Tomasello M 37 Clearwater
186 0:29:11 14-Under 10 Kyle Westman M 12 Brandon
187 0:29:12 15-19 9 Roger Jones M 16 Crystal River
188 0:29:13 40-44 21 Tim Lancaster M 42 Tampa
189 0:29:13 30-34 26 Edgar Melendez M 30 Tampa
190 0:29:14 15-19 10 Josh Potter M 15 Crystal River
191 0:29:16 14-Under 2 Bridget Broussard F 14 Crystal River
192 0:29:18 40-44 6 Eileen Daly F 42 Tampa
194 0:29:26 14-Under 11 Daniel Sanchez M 14 Tampa
195 0:29:26 30-34 27 Jason O'Brien M 30 Tampa
196 0:29:27 30-34 8 Melissa Henry F 30 Tampa
197 0:29:28 30-34 28 J. C. Connolly M 31 St. Petersburg
198 0:29:29 25-29 9 Katie Einselen F 26 Tampa
200 0:29:30 55-59 5 Jim Ullery M 58 Palm Harbor
201 0:29:32 45-49 3 Jeanne Krueger F 47 Riverview
202 0:29:32 40-44 7 Teresa Dean F 42 Safety Harbor
203 0:29:45 50-54 4 Brian Harrington M 54 St. Petersburg
204 0:29:46 25-29 10 Macall Dyer F 25 St. Petersburg
205 0:29:48 25-29 19 Chris Snook M 27 Tampa
206 0:29:48 25-29 20 Michael Hickerson M 29 St. Petersburg
207 0:29:52 35-39 20 Steve Woods M 38 Oldsmar
208 0:30:03 40-44 22 Tom Perry M 41 Tampa
210 0:30:19 20-24 9 Adria Kauffman F 23 Lakeland
211 0:30:19 25-29 21 Brad Gallagher M 27 Lakeland
212 0:30:22 35-39 7 Lauri Slater F 39 Tampa
213 0:30:22 35-39 21 Jose Wong M 36 Tampa
214 0:20:24 40-44 8 Shari Theriault F 40 New Port Richey
215 0:30:26 30-34 9 Kim Godfrey F 33 Seminole
216 0:30:31 14-Under 12 Joe Daly M 12 Tampa
217 0:30:32 35-39 22 Phil Qualter M 37 Oldsmar
218 0:30:44 30-34 10 Sarah Harris F 32 Tampa
219 0:30:45 45-49 4 Debbie Voiles F 49 Tampa
220 0:30:46 30-34 11 Jennifer Waterworth F 30 Tampa
221 0:30:48 30-34 12 Mary Fournier F 30 Tampa
222 0:30:49 25-29 11 Janine Mattson F 26 St. Petersburg
223 0:30:52 30-34 13 Dana Carey F 31 Tampa
224 0:30:57 20-24 10 Mary Beth Doozan F 21 Brandon
225 0:31:00 30-34 14 Amy Ellinor F 32 Tampa
226 0:31:04 14-Under 13 Michael Goldberg M 14 New Port Richey
227 0:31:05 30-34 15 Cindy Bauer F 30 Clearwater
228 0:31:05 14-Under 3 Jane Watts F 12 Tampa
229 0:31:08 14-Under 4 Lori Carter F 14 Crystal River
230 0:31:09 35-39 8 Nancy Petschl F 38 Temple Terrace
232 0:31:15 35-39 23 Richard Rivera M 39 Tampa
233 0:31:15 35-39 24 Tony Alvarez M 38 Valrico
234 0:31:17 25-29 22 Henry Lee M 28 Tampa
235 0:31:18 45-49 5 Patricia Reina F 48 Tampa
236 0:31:19 30-34 16 Dawn Krichbaum F 32 Tampa
237 0:31:19 30-34 17 Jeni Sobzack F 34 Lutz
238 0:31:20 30-34 29 Michael Skryd M 32 St. Petersburg
239 0:31:26 30-34 18 Lisa Perez F 32 Valrico
240 0:31:28 30-34 19 Laura Leon F 33 Tampa
241 0:31:29 40-44 9 Eve Goldberg F 41 Sarasota
242 0:31:32 30-34 30 Charles Closes II M 31 Tampa
243 0:31:32 Unkn   Joanne Messerges F   Tampa
244 0:31:34 15-19 12 Nicole Berkey F 15 Holiday
245 0:31:36 40-44 10 Indira Houze F 43 Brandon
246 0:31:38 35-39 25 Tom Johnson M 35 St. Petersburg
247 0:31:44 30-34 20 Kristi Prockop F 31 Tampa
248 0:31:48 40-44 11 Denise Shephard F 41 Lutz
249 0:31:49 40-44 23 Tom Nuccio M 41 New Port Richey
250 0:31:50 50-54 5 Steve Doloresco M 52 Land O' Lakes
251 0:31:51 40-44 12 Laura Lydic F 44 Land O' Lakes
252 0:31:52 14-Under 5 Sarah Theriault F 10 New Port Richey
253 0:31:52 35-39 26 Mark Theriault M 39 New Port Richey
254 0:31:53 25-29 23 David Tribby M 25 St. Petersburg
255 0:31:53 25-29 24 Rick Linthicum M 27 Clearwater
257 0:31:58 45-49 13 Michael Geiger M 49 Tampa
258 0:31:59 20-24 7 Alex Rosenberger M 24 St. Petersburg
259 0:32:03 25-29 12 Megan Crider F 29 Tampa
260 0:32:03 55-59 1 Amanda Carter F 58 Plant City
261 0:32:07 25-29 25 Kevin Gunter M 29 Apollo Beach
262 0:32:07 30-34 21 Bobbie Ciochetto F 34 Tampa
263 0:32:11 25-29 26 Daniel Winters M 25 Tampa
264 0:32:12 20-24 8 Keith Gelder M 22 St. Petersburg
265 0:32:15 35-39 27 Steve Coleman M 35 Lutz
266 0:32:16 30-34 31 Ed Collins M 30 Tampa
267 0:32:18 55-59 6 John Landsberger M 59 Brandon
268 0:32:18 40-44 13 Dale Ward F 43 Lutz
269 0:32:20 45-49 6 Lydia Cerpa F 45 Valrico
270 0:32:21 40-44 14 Paula Bentley F 43 Tampa
271 0:32:22 30-34 22 Jen Komando F 30 Tampa
272 0:32:25 20-24 11 Ana Rojas F 24 Tampa
273 0:32:29 45-49 14 Jim Michaels M 48 Tarpon Springs
274 0:32:36 45-49 7 Bernie Byers F 46 Sarasota
275 0:32:37 45-49 8 Pamela Lombardi F 47 Hudson
277 0:32:44 30-34 32 Tim Platt M 30 Riverview
278 0:32:46 25-29 13 Jana Waterworth F 25 Port Charlotte
279 0:32:50 60-64 1 Bill Wible M 61 Largo
280 0:33:00 20-24 12 Erin Prevatt F 24 St. Petersburg
281 0:33:15 35-39 9 Janelle MacLean F 38 Tampa
284 0:33:18 25-29 14 Joanna Cassidy F 27 Tampa
285 0:33:20 40-44 24 John Foley M 42 Tampa
286 0:33:21 14-Under 6 Audrey Blake F 10 Tampa
287 0:33:22 14-Under 7 Stella Blake F 10 Tampa
288 0:33:23 40-44 25 Tim Arango M 42 Tampa
289 0:33:26 14-Under 14 Sean German M 10 Tampa
290 0:33:29 40-44 15 Emily Lynch F 43 St. Petersburg
291 0:33:30 45-49 9 Denise Rupert F 46 Palm Harbor
292 0:33:36 40-44 26 David Ward M 42 Lutz
294 0:33:46 40-44 16 Linda Van Es F 42 Port Richey
295 0:33:47 45-49 10 Barbara Bradley F 46 Largo
296 0:33:51 30-34 23 Shelly Kress F 33 Tampa
297 0:33:52 14-Under 15 Nicky Van Sicklen M 13 Crystal River
298 0:33:54 14-Under 8 Lynsy Cleland F 14 Dunedin
299 0:34:00 45-49 11 Jennifer Jones F 45 St. Petersburg
300 0:34:03 25-29 15 Anne Gephart F 25 Tampa
301 0:34:05 15-19 13 Amanda Joswig F 18 Largo
302 0:34:06 60-64 2 Bill Weber M 62 Hudson
303 0:34:14 40-44 27 Scott Shephard M 42 Lutz
304 0:34:14 50-54 3 Anne Marie Boehm F 50 Valrico
305 0:34:30 30-34 33 Paul Weinstein M 33 Tampa
306 0:34:30 25-29 16 Selena Maxwell F 25 Lutz
307 0:34:31 25-29 27 Eric Starkweather M 28 St. Petersburg
308 0:34:34 30-34 34 Jim Salce M 34 Lutz
309 0:34:35 15-19 14 Emily Severns F 16 New Port Richey
310 0:34:38 15-19 15 Sarah Steele F 15 Tampa
311 0:35:03 25-29 17 Jean Thibault F 26 Tampa
312 0:35:04 30-34 35 Clint Snedeker M 30 Clearwater
313 0:35:17 60-64 3 Ken Miller M 63 Tampa
314 0:35:20 35-39 28 Lou Herrera M 39 Tampa
315 0:35:24 40-44 17 Joanne Surmin F 43 New Port Richey
316 0:35:24 50-54 4 Tina Tiede F 51 Lutz
317 0:35:26 25-29 18 Sina DeCaria F 26 Tampa
318 0:35:34 40-44 18 Kim Davis F 42 Tampa
319 0:35:35 30-34 24 Tonya Sands F 34 Tampa
320 0:35:36 30-34 36 Rick Rini M 34 Tampa
321 0:35:40 35-39 10 Laura Kramer F 37 Tampa
322 0:35:41 30-34 37 Aaron Houck M 32 Tampa
323 0:35:43 35-39 11 Kim Houck F 35 Tampa
324 0:35:44 50-54 5 Colleen Koester F 51  
326 0:36:03 30-34 25 Deanna McPhail F 30 Fort Myers
327 0:36:13 14-Under 9 Bernie Petika F 8 Trinity
328 0:36:13 40-44 28 Dan Petika M 41 Trinity
329 0:36:15 30-34 26 Susanne White F 32 Brandon
331 0:36:45 25-29 19 Mandy Tilton F 27 Tampa
332 0:36:46 25-29 20 Wendy Voiles F 26 Tampa
333 0:37:02 40-44 19 Ana Montalvo F 44 Thonotosassa
334 0:37:03 30-34 27 Karen Kress F 33 Tampa
335 0:37:07 25-29 21 Tomi Andrews F 28 Sarasota
336 0:37:07 25-29 22 Diane Cannon F 28 Sarasota
337 0:37:18 20-24 9 Matt Sanders M 22 Fort Myers
338 0:37:28 45-49 12 Pat Shahinian F 47 Bradenton
339 0:37:35 40-44 20 Reeny Holdstein F 43 Bradenton
340 0:37:54 30-34 38 Mark Lehman M 34 Tampa
341 0:38:03 60-64 1 Fran Gaberino F 62 Tampa
343 0:38:11 45-49 13 Laurie McMahan F 45 Tampa
344 0:38:14 25-29 23 Lee Allison F 28 Pinellas Park
346 0:38:45 40-44 21 Elizabeth Harris F 43 Tampa
348 0:39:59 14-Under 16 Jack MacLean M 13 Lutz
349 0:40:01 35-39 12 Nancy Freeman F 35 Tampa
350 0:40:04 14-Under 10 Addy MacLean F 11 Lutz
351 0:40:46 35-39 13 Gail McNamara F 38 Lithia
352 0:40:55 55-59 2 Kathy Platt F 55 Brandon
353 0:41:09 35-39 14 Mary Bergeson F 37 Valrico
354 0:41:11 25-29 24 Beth Blazick F 26 Tampa
355 0:41:18 35-39 15 Sharon Mellon F 38 St. Petersburg
356 0:41:23 45-49 14 Linda Jacobsen F 47 New Port Richey
357 0:41:59 30-34 39 Brian Watson M 30  
358 0:42:00 20-24 13 Danette Romero F 23 Tampa
359 0:42:02 45-49 15 Jennie Cash F 45 Brandon
360 0:42:03 14-Under 11 Adrienne Van Es F 12 Port Richey
361 0:42:04 14-Under 17 Alvin Wynn II M 11 St. Petersburg
363 0:42:18 40-44 22 Shirley Eroino F 43 Tampa
364 0:42:28 40-44 23 Karen Talamantez F 41 Tampa
367 0:43:42 35-39 16 Beth McNuff F 38 Tampa
368 0:43:44 30-34 28 Jennifer Biles F 34 Lutz
369 0:43:50 35-39 17 Kim Lee F 37 Temple Terrace
370 0:44:11 14-Under 12 Sara Swartz F 13 New Port Richey
372 0:44:19 14-Under 13 Debra Catanese F 14 New Port Richey
373 0:44:48 40-44 24 Maria Jackson F 42 Clearwater

Back to Top